| Mia999 a întrebat:

desi fac dansuri (1 ora pe zi uneori poate si mai mult) nu reusesc sa slabesc deoarece imi doresc asta enorm, nu ma ingras la maini sau picioare ci la fata si burta!
Am 16 ani si aproximativ 70 de kg si e oribil. ajutati-ma cu un regim, dieta orice. multumesc enorm!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Bună!
Cred ca trebuie sa ai grija la ce mananci. Nu consuma alimente bogate in grasime.(de preferat mananca cat mai natural si mai bio. ) Bea multă apa. Mananca de mai multe ori pe zi, dar putin. Nu suprima micul dejun.
E bine ca dansezi. Ai putea practica si sporturi (handbal, tenis)

| elyfel a răspuns:

Daca e genetic nu prea ai ce-i face decat sa te abtii de la dulciuri, fast-food, chips-uri fa inot ajuta, pentru dieta consulta un nutrionist

| Mia999 explică (pentru elyfel):

Nu e genetic.

| elyfel a răspuns (pentru Mia999):

Atunci mananca cat mai sanatos si fa mult sport happy bafta

| Anna918 a răspuns:

Mananca mai putin si incearca sa te abtii de la fast-food, mancare prajita, etc.
Nu manca intre mese si fa mult sport(pe mine inotul m-a ajutat).