| anonim_4396 a întrebat:

Buna Dimineata.Am o problema legata de sanatate..Am intretinut o relatie sexuala cu o fata.Problema este ca eram ras de vreo 10 ore in zona pubiana si aveam gen niste mici taituri pe testicule care erau decat rosii si ustura cand pun mana.Se poate sa iau vreo boala venerica? Mentionez ca acele afte daca le numesc asa erau la inceputul penisului si pe testicul.Se poate sa iau o boala cu transmitere venerica Hiv-sifilis etc? Se poate sa fii atins cu acea rana de pe testicul buzele intime si sa ma investat cu ceva? Prezervativ am folosit! Insa aveam o rana in goura. In caz ca prezervativul s-a crapat, Nu s-a spart se poate sa ma fii infectat?
Faza cu buzele intime ma refer la secretia vaginala

Peste 1 saptamana se implinesc 3 luni si ma voi duce sa fac testele la synevo... Cat de sigure sunt aceste teste?

Va rog foarte mult fara amatori! Pentru cei care au capacitatea intelectuala sa arunce decat vorbe nesemnificative in vant ii rog sa stea pe bara.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| michael5813 a răspuns:

Din ceea ce povestesti, nu cred ca exista posibilitatea de a te imbolnavi de boli venerice ci mai degraba de boli dermatologice. nu stiu cat a trecut de la acea relatie dar in general astea dermatologice se manifesta destul de rapid mai ales daca vorbim de mici taieturi cum spui ca ai avut ( in 2-3 zile ) iar daca contaminarea s-a produs, ca in orice infectie apare febra si ma rog alte simptome locale. sper sa nu fie cazul tau iar pe viitor... mare atentie cu cine si cum...

| pietrean a răspuns:

Ai doar 18 ani.Probabil,din cauza varstei,esti atat de disperat sa afli un raspuns, la acesta problem, pe loc, aici.Dar noi nu suntem ghicitoare, atotstiutori.Ai postat de 4 ori aceasta intrebare si de fiecare data,ti-au raspuns mai multe persoane,unele mai avizate, altele mai putin.Dar, asa cum te-am sfatuit, mergi la Centrul de recoltare a sangelui si acolo ti se va face si analiza pentru orice boala venerica, cat si pentru a se vedea daca ai HIV.Analizele sunt gratuite,dupa cum ti-am spus, primesti si bani, faci si un bine, celor care au nevoie de sange(daca analizele sunt bune). Poti repeta donarea, din 2 in 2 luni, deci ti se fac mereu analizele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Daca ai folosit prezervativ, iar cand l-ai scos era totul in regula, nu trebuie sa-ti faci probleme.
Daca te ingrijoreaza, mergi la medic pentru acele teste.
Te pup!

| JucărieLEGO a răspuns:

Brigaela ti-a mai raspuns o data la intrebarea asta. Ea e medic si probabil cea mai avizata de pe intreg site-ul. E drept ca pentru ea sanse de 0. 0001 % inseamna posibil, dar asta pentru ca ea e mai precauta ca oricine. Tu te-ai trezit sa fii precaut abia acum.
Du-te si fa testele. Brigaela abia asteapta sa mai ia un ban. Glumesc desigur. Ce, ar trebui sa am o atitudine disperata pentru ca nu stii tu sa te razi la oua?