| Adesim a întrebat:

Bună dimineața! Am și eu o nelămurire. Care ar fi cauza durerii de cap când stau pe suprafețe tari? De ex seara când mă pun în pat dacă nu dorm pe o pernă moale ci pe una tare mă doare capul. Ce ar însemna asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

După ce se termină cu această stare de urgență, căutați urgent un neurolog și cereți trimitere pentru un RMN. Faptul că vă doare capul pe o suprafață tare în poziția culcat, poate sugera o problemă destul de gravă la nivelul circulației sângelui, mai exact, posibil a avea o acimulare de lichid, sânge, care la presiune să apese pe creier. Sau o problemă la vertebrele cervicale.
Sănătate!
P. S. Pentru cei ce mă critică, vorbesc în cunoștință de cauză.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema poate veni de la apasarea nervilor sau arterelor /venelor.
Incearca sa-ti pui mana /bratul sub cap daca nu ai o perna moale.

| mudokins78 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie de mai multe ori,.
Terminatiile nervoase si vasele sangvine sunt oarecum presate, de aici si durerea de cap.