| mankovskis a întrebat:

Buna dimineata. Apelez la voi deoarece sunt ingrijorata..Acum vreo 9-10 zile am intretinut o relatie sexuala cu un baiat cunoscut pe internet,pe care nu il cunosteam prea bine, vorbisem cu el destul de putin. Faza e ca actul sexual a durat sub 2 minute deoarece s-a simtit ceva umed si cand a scos penisul era destul de mult sange(nu exagerat) care era de la ata penisului.Ne-am spalat, am mai incercat de vreo 2-3 ori sa continuam dar am patit acelasi lucru.Am oservat ca in zona aceea de langa ata era cv negru(un fel de cheag de sange mic pe interior cred).El mi-a zis ca e mai bine sa facem asta alta data, cand e intr-o forma mai buna.credeti ca este posibil sa aiba vreo boala cu transmitere sexuala? Sau ce ar putea fi? A fost fara prezervativ, stiu ca a fost si greseala mea ca am acceptat.Sunt speriata, in seara aia(cam pe 20 octombrie)i-am dat mesaj sa vad ce face dar nu mi-a raspuns nici pana acum si asta imi confirma banuielile..Va rog spuneti-mi ce ar putea avea si ce va trebui sa fac in cazul asta! Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aceea sangerare s-a produs la ruperea atei, poate nu complet. Ata nu se rupe la toti barbatii si se rupe doar daca penetreaza fortat intr-un vagin stramt, insuficient excitat.
Daca el nu a stiut sa-ti faca un "preludiu" corespunzator, atunci nici tu, nici el n-ati putut avea placere, doar durere. Acesta e si explicatia pentru care durata a fost doar de 2 minute. Cred ca l-a durut tare.

Cat despre protejare, ce sa zic?
Amandoi ati fost nepregatiti, excitati si fara protectie.
Nu cred ca baiatul a avut multe relatii inainte (poate chiar deloc), deci sansele sa-ti transmita vreo boala sunt minime.
De acum incolo, fii tu pregatita tot timpul, sa ai un prezevativ la indemana si aplica-l cand e cazul!

| mankovskis explică (pentru Bula):

El mi-a zis ca a mai avut relati intime si nu a patit niciodata asa ceva. Poate i-a fost rusine sa spuna ca era inca virgin

| Bula a răspuns (pentru mankovskis):

La "2 minute" ma cam indoiesc... happy
Amandoi ati fost incepatori, neexperimentati, poate nici anturajul n-a fost corespunzator.

| Ririru a răspuns:

Buna,

Banuiesc ca nu te-as ajuta cu nimic daca te-as critica si eu ca ai facut sex fara prezervativ. Da, e o greseala enorma pentru ca nu prea il cunosteai, insa presupun ca ti-ai asumat-o si ca nu o sa mai treci prin situatii de genul de acum inainte.

Iti recomand sa-ti faci analizele( de sange, HIV, Sifilis s.am.d ) pentru a sta linistita. Nu-mi prea suna a nici o BTS, dar e foarte ciudat, tho. Daca o sa ai probleme pe partea asta, o sa apara din 1-2 luni, nu imediat. Sanatate si mai multa grja! happy

| Violleta2022 a răspuns:

Sunt boli cu tranmitere sexuala care nu au simptome!
HPV-ul il iei azi si depinzand de tulpina cu care esti infectatat in cateva luni observi negi genitali, ori rana pe colul uterin, ori sangerezi la sex, iar daca nu mergi anual la control ginecologic, te trezesti ca faci cancer de col uterin in cativa anisori.
SIDA, iarasi o boala fara simptome, absolut nimic pentru primele 6 luni. Baiul este ca, un test de SIDA se poate face abia dupa 6 luni e la contaminare.
DEh, sunt multe boli care nu au simptome vizibile sau dureri, iar cand apar semnele alea, infectia este deja avansata.
In orice caz, trebuie sa te felicit ca ai ales sa ai sex neprotejat taman cu unul pe care nu-l cunosti. Macar te-a platit bine? Ca sa ai bani de analize, tratamente si ce o mai fii nevoie?!
Sincer, nu am sa inteleg niciodata de ce alegeti sa fiti wc-ul barbatilor!
Daca tot o faceti pentru bani, sau placerea barbatilor macar folositi prezervativul, ca sa nu va molipsiti cu ceva, ce veti regreta toata viata!

| minrest a răspuns:

Cred ca stiu ce s-a intamplat. Baiatul ala este una dintre victimele teoriei ''ruperea atei'', alte doua victime au postat mai sus. Dar el avand un complex ca nu a facut sex, a mers mai departe si si-a agresat cumva frenumul. S-a nenorocit sarmanul idiot. Nici un BTS nu are simptomul descris de tine. Eu in locul tau as face totusi analize pentru HIV, doamne fereste, tu ai avut mai multi parteneri... just in case.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la un specialist urgent să-ți faci toate analizele testele. nu vreau sa te sperii dar nu e de bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia se plateste.Fa-ti analizele daca esti stresata.

| venividivici2017 a răspuns:

Esti nebuna, stiai?! Cum sa faci asa ceva cu cineva pe care de abia il cunosti, iar apoi mai faci asta si fara prezervativ?! Sper sa nu ai nimic, dar ce ai facut tu este foarte riscant!

| Andersen2k18 a răspuns:

Ce logica, cum poti sa o faci cu cineva pe care l-ai cunoscut pe internet.Adica te-ai gandit mult, pana ai actionat? S-au te-a obligat sa o faceti, ca să se dea macho că ti-a "tras-o".In fine sa iti dau raspunsul.Este vina ta ca nu te-ai protejat.Si nu ti-ai facut analizele cu el sa vezi daca are vreo boala cu transmitere sexuala.In orice caz, el daca a avut primul contact sexual si i-a curs mult sange, asta inseamna ca nu mai e virgin. Cat despre "ata"(frenulum) nu se rupe asa usor, de la primul contact sexual. Insarcinată nu poti fi, pentru ca nu si-a dat "drumul" Cat despre boala cu transmitere sexuala, fa-ti niste analize sa vezi ce se intampla.

| GL757W a răspuns:

Cati ani ai?

| mankovskis explică:

Inca ceva, precizez ca nu am observat nicio schimbare, nu ma ustura vaginul si nu am nicio simptoma

| GabrielCatalin9 a răspuns:

Nu iti voi tine morala despre deciziile luate, dar sper ca ai invatat ceva din asta.Nu vad cum ai putea avea o boala cu transmitere sexuala atata timp cat el era virgin.Ata aia la unii baieti se rupe mai greu si poate curge mult sange, la fel ca la fete, sunt fete care de abia dupa mai multe penetrari isi pierd virginitatea si poate fi cu mult sange.Insarcinata atata timp cat nu si-a dat drumu, nu iti fa griji.Dar trebuie sa te duci la doctor si nu pentru ca ala ar fi avut vreo boala sexuala(repet, virgin nu are cum)ci pentru ca poate sa aiba alte boli, la fel ca oricine de asta si e bine sa te protejezi.Baiatul poate nu vrea sa vorbeasca cu tine pentru ca se simte rusinat, ce e sexual ne atinge ego-ul, factul ca nu si-a facut treaba, iti dai seama ca se simte ca s-a facut de cacao.

| minrest a răspuns (pentru GabrielCatalin9):

Vorbeste si tu despre ce stii, ca esti baiat destept. Tot ce ai postat acum e o colectie de erori.

| GabrielCatalin9 a răspuns (pentru minrest):

O eroare nu poate vedea alte erori haha dar multumesc ca imi urmaresti postarile, nu stiam ca am un fan...sau esti indragostit de mine.Eu pot orcand sa dau link-uri cu informatiile care imi sustin raspunsurile, tu poti face la fel? a si autografe nu dau si nici nu imi plac baietii.

| minrest a răspuns (pentru GabrielCatalin9):

De impresiile ca iti urmaresc postarile, ca iti sunt fan, ca sunt indragostit de tine, ca vreau un autograf, ca si de convigerea patologica ca esti o eroare, ar fi bine sa te feresti, caci nu sunt inspirate din realitate si nu iti sunt de folos. Dar link catre un material medical care documenteaza parerea unor copii privind ruperea organului numit Frenulum preputii penis poti sa imi trimiti, daca zici ca ai. Multumesc anticipat.

| GabrielCatalin9 a răspuns (pentru minrest):

Te-a durut cand erai bebelus si te-a scapat?

| minrest a răspuns (pentru GabrielCatalin9):

Sanatate iti urez.

| ancamaria9 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la medic sa iti faci o serie de analize. Nu cauta raspunsurilepe net. Nu te ajuta cu nimic.
Altadata, sa ai mai multa grija si sa nu te arunci in patul oricui, oricum.

| Gavrea_Nelu_1966 a răspuns:

Stai linistita ca nu ai nimic