| IrinaAvram a întrebat:

Bună dimineața! Bunica mea a fost diagnosticată în urma unui CT Torace de cancer pulmonar stadiul 4, a dat în metastaza. Doctorul pneumolog ne-a spus ca trebuie sa îi facă o bronhoscopie cu biopsie însă mai durează undeva la 3 sapt. Știe cineva dacă exista șanse de supraviețuire sau ce se va întâmpla pe viitor cu ea (în acest moment o doare spatele și a făcut o paralizie a corzilor vocale). Sunt disperata am nevoie de un sfat. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Sanse de vindecare prin metode medicale nu mai sunt in stadiul asta. Biopsie ii face ca sa poata sa o trateze cat mai adecvat tipului ei de cancer. Nu e probabil sa moara in orice clipa, dar cred ca in cateva luni moare. Fiti tari!

| MihaiNicu23 a răspuns:

De trait nu mai are mult daca are cancer la plamani.

| IrinaAvram explică (pentru MihaiNicu23):

Poate murii în orice clipa?