| Daniel_Barsan_1994 a întrebat:

Buna dimineata, ma numesc Daniel am 20 aproape 21 si am 47 de kg am si eu o problema ma doare de cateva ore pe piept am fost de cateva ori la EKG si ecograf la inima dar peste tot mi s-a zis ca nu am nimica, dar eu simt ca imi bate inima repede am fost si judetean si la privat peste tot medicii mi-au siz ca n-am nimica la inima. Va rog ajutor nu mai suport aceste dureri sunt mici dar enervante rau! Va rog ajutor sunt din SIBIU

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cu acele dureri se confrunta si fiul meu, mai ales daca face efort.
Este de la o raceala netratata.
O raza pulmonara ai facut? la medicul de familie ai fost? explica toate starile tale unui medic internist.
O zi buna happy

| Peridava a răspuns:

La 20-21 de ani, 47 kg mi se par foarte putine. Acele dureri pot fi de la efort sau de la plamini. Fa cum a spus Caramela.

| Holy2010 a răspuns:

Te doare PE piept?
Unde anume? Dreapta, stanga, centru? Iradiaza undeva? Gat, umar?
Ai observat factori declansatori? Efort fizic, alimentatie...
In inspir, durerea se intensifica? Te determina sa respiri mai des si superficial?
Cu siguranta medicii care te-au consultat ti-au pus astfel de intrebari si daca in urma investigatiilor ti-au spus ca nu e nimic serios trebuie sa fie asa.
Cel mai probabil e vorba de nevralgii intercostale iar tahicardia(bataile rapide) resimtita e reactie la discomfort si panica.

| Daniel_Barsan_1994 explică (pentru Holy2010):

Mai este o problema de cateva ore simt cum imi tot amorteste si niste iintepaturii din cand in cand mana stanaga aproape de incheietura mainii.
acuma raspund pentru piept ma doare in partea dreapta mai mult dar am dureri si in partea stanga