| whyyalookingatmynicknameidonthaveone a întrebat:

Buna dimineata si la multi ani tuturor doamnelor si domnisoarelor!

Am o problema nu zic grava, pe de-o parte e facila, pe de-alta parte e insuportabila...
De ceva timp ma confrunt cu insomnii(sunt minor): asta inseamna ca vreo doua nopti nu adorm deloc, iar apoi incep sa dorm si tot asa... A incercat cu ceai, lapte, dar degeaba, ca la doua saptamani mi se intampla sa nu pot dormi 2-3 zile, iar apoi totul sa fie ok... Sunt perfect sanatos, nu fumez sau alte chestii, nu ma framanta nimic.
As vrea sa stiu ce as putea face, dar totusi nu vreau sa imi spuneti sa ma duc la medic/psiholog/psihiatru pentru ca eu zic ca solutia mentala e la mine....Va rog mult, am nevoie de ajutor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Multumim pentru urare happy
Incearca sa te relaxezi si nu te mai gandi la tot ce este rau.
Bea ceai de tei/valeriana.
Consumi coca cola?
Suferi/faci un tratament medicamentos?
O seara buna happy

| David2003ofiter a răspuns:

Încearcă să te duci la pshiolog