| anonim_4396 a întrebat:

Din decembrie am dureri slabe in partea din dreapta jos. Am ost la medicul de familie si mi-a spus ca nu am nimic..Imi este team sa nu am apenicita,dr nu prezint nici un simptom, doar dureri slabe in dreapta jos.Imi este frica de interventia chirurgicala si as vrea nise sfaturi/pareri.Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Suferi de constipație? Poate, durerea ta emană de la colon/intestinul gros. Medicul de familie ți-a palpat măcar zona dureroasă? Nu ai cerut un bilet de trimitere către un specialist?

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Mergi si la ginecolog. Sa observi daca te doare inainte de menstruatie, daca da, e normal, cred ca e durere la ovare. Du-te linistita si fa un control ginecologic.

| nitromonkey88 a răspuns (pentru christall):

Sunt baiat crying

| christall a răspuns (pentru nitromonkey88):

Nu am stiut, scuze. Baietii din cate stiu merg la urolog. Daca dr de fam te-a palpat si nu e apendicita, mai mergi o data sa-ti dea o trimitere la specialist. Sanatate!