| PatrisiaLove123 a întrebat:

Buna. Din greseala am baut apa dintr-o cana care era de dero. Se poate intampla ceva rau? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai băut o cană întreagă? După ce ai luat o înghițitură nu ai simțit gust de dero? Nu ți-a venit să vomiți? Dacă nu, înseamnă că nu ai fost afectat.

| Abazagorath a răspuns:

Practic dacă nu ai stări de greață sau altceva, e ok. Și chiar dacă ai, vomită, e normal.
Corpul când ia contact cu o substanță nouă, are tendința să l elimine.
Deci DACĂ îți vine să vomiți, nu te panica și vomită.
Ai grijă.