| user5493 a întrebat:

Daca m-am impiedicat si a sarit cafea pe o camasa pe care am spalat-o cu dero 2 zile acum, si poate a atins de unde beau cu gura de camasa..eu apoi am mai baut cafeaua, e posibil sa ma fi intoxicat cu dero? daca mai erau urme de dero pe camasa in acel loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă era așa periculos Dero cu care se spală rufele am fi murit toți pana acum laughing
Poți și sa mănânci cămașă aia, detergentul ala după spălare nu îți face absolut nimic.

| user5493 explică (pentru Bondarel99):

Chiar daca am impresia ca nu am clatit-o bine si mai erau urme de dero?

| Bondarel99 a răspuns (pentru user5493):

Stai liniștit, nu se întâmpla nimic.
Am mâncat eu și săpun și șampon și oja și tot felul de chestii și sunt perfect sănătoasă.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Nu nu e posibil, știu pe cineva care băuse șampon, aia se poate numi intoxicație.

| Andreea278 a răspuns:

Stai linistita, nu te-ai intoxicat.