Întrebare recomandată | loredananeagu64 a întrebat:

Buna doresc si eu niste sfaturi. Cum as putea scapa de celulita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Sa mananci mai sanatos si sa tii o dieta echilibrata cu multe fructe si legume si sa renunti la FastFood ( daca mananci de acolo ), de asemenea si exercitiile fizice ajuta foarte mult, dar tine minte ca trebuie sa bei foarte multa apa atunci cand faci exercitii fizice ca sa nu te deshidratezi.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

O viata mai sanatoasa.

| 1nobody1 a răspuns:

Cauta o crema cu ardei iute si scortisoara date cu crema pe zonele cu probleme si infasoarate cu folie alimentara transparenta si dormi asa pana dimineata se vor vedea rezultate... good luck

| Luchian_Mădălina_1996 a răspuns:

Incearca sa faci miscare si exercitii specifice pentru zona afectata, incearca si creme dar bea si apa (cantitatea recomandata)