Întrebare recomandată | iubesc a întrebat:

Buna dragii mei. Ce trebuie sa folosesc pentru a obtine un bronz perfect? Ma refer la creme, ce ati folosit voi? Mentionez ca eu ma inrosesc imediat orice as incerca si la cateva zile mi se duce pielea si nu as vrea sa o patesc iar. Multumesc tuturor pentru ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maria112 a răspuns:

Uleiul de masline! O sa ai un bronz de parca te-ai dus la mare :*! Funda?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte să pleci la plajă consumă 2-3 morcovi, iar înainte de expunere la soare aplici pe întreg corpul cremă fotoprotectoare cu factorul cel mai ridicat, 50+.
Nu te expui în intervalul 11.00-16.00, razele solare sunt foarte puternice.
Nu uita să te și hidratezi, cel puțin 2 litri de apă plată.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica ulei de masline inainte si o sa vezi ce frumos te vei bronza.
Te pup!

| supermamici a răspuns:

Ai pielea sensibila si inseamna ca ai nevoie de o crema cu factor de protectie mare. http://timez.ro/produse-cu-factor-de-protectie-solara-ridicata-spf-50/

Eu iti recomand produsele naturale Yves Rocher: http://bit.ly/cosmetice-naturale-yr

| Leonard_Stoica_1987 a răspuns:

Buna ...incearca bronzarea organica.E ceea mai sanatoasa ....ingrediente naturale si chiar dureaza!

http://www.facebook.com/......7401697022