| ScandaL a întrebat:

Buna dragilor.Am fumat o tigara si brusc mi s-a facut rau. Adica am ametit si am vomitat ma doare capul foarte tare... Care ar putea fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrMike a răspuns:

Poate a fost ceva in tigare, eu am gasit o aschie intr-una, nu ardea si am rupt-o sa vad ce are,
Oricum, daca se mai intampla in viitorul apropiat, du-te la un control, daca nu stai relax, se mai intampla

10 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Cauza este... lasate!

| ScandaL explică:

Fumez de 1 an si jumatate aproape. straight face

| MrMike a răspuns (pentru ScandaL):

Poate a fost ceva in tigare, eu am gasit o aschie intr-una, nu ardea si am rupt-o sa vad ce are,
Oricum, daca se mai intampla in viitorul apropiat, du-te la un control, daca nu stai relax, se mai intampla

| Andra10 a răspuns:

Poate tigarea era mult prea puternica sau erai fie obosita/stresata/bolnava happy...

| MrMike a răspuns:

Fumezi de obicei?
Daca nu, nu e ceva foaaarte neobisnuit(asa am patit si eu prima data)
Daca esti fumatoare, poate ai fumat o tigare diferita(alta marca), ai combinat cu ceva(alcool, sau mai stiu eu ce)
Oricum nu e nimic grav stai linistita

| dacia63 a răspuns:

Buna, poate esti gravida ( insarcinata)

| alter4ego a răspuns (pentru dacia63):

Asta vroiam sa zic si eu.laughing) test de sarcina

| BeetleJuice a răspuns:

Asa mi-s-a intamplat si mie odata dar nu era prima tigara mi-s-a intamplat dupa a 4-a mise pare

| georgexxl a răspuns:

Nicotina care tia ajuns la creier in dor citeva secunde tea afectat daca nu esti fumatore nu mai incerca ca nu este nici o jmecheri

| iraida84 a răspuns:

Din cauza ca u nu fumezi. oricine pateste ce ai patit u cand cand fumeaza prima tigara.asa incet incet te vei invata, si nu-ti va mai fi rau.dar sfatul meu e sa nu incepti, pentru ca dupa aia vei regreta.bafta

| ionela8943 a răspuns:

Este prima ta tigara fumata si de aceea ti s-a facut rau. eu iti recomand sa te duci la un doctor sa te verifice si sa iti spuna ce sa faci mai departe. eu nu sunt doctor asa ca,... numai atat pot sa iti recomand si sa iti spun.