| ioanamaria_7625 a întrebat:

Buna dragilor! iar m-am pricopsit cu un herpes insa am scapat de el in 5 zile acu mi-a ramas semnu pe buza numai este nicio basicuta... pot sa mai transmit?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Da, bineinteles. Este un virus pe care daca l=ai luat il tii in organism toata viata si se activeaza din cand in cand si il dai mai departe chiar daca nu e buba aparuta. Asa se si ia. Chiar daca nu e "activat" tot se transmite.

| ioanamaria_7625 explică (pentru Minnie):

@Minnie ma refeream daca ma sarut cu iubitul meu... poate face, ca m-am informat si stiu ca il am toata viata?!

| Minnie a răspuns (pentru ioanamaria_7625):

Oricum va lua si el virusul, daca nu l-a luat deja. N-ai inteles ca, chiar daca nu ai buba pe buza virusul tot se transmite? Deci si daca il pupi azi sau peste 2 zile el oricum il va lua, dar eu sunt sigura ca deja l-a luat.

| ioanamaria_7625 explică (pentru Minnie):

Multumesc

| trăncănici a răspuns:

Să-ţi fie frică să nu iei tu ceva,nu să transmiţi! Atîta timp cît nu s-a cicatrizat,ar fi bine să n-ai contact carnal cu nimeni! Ce te faci dacă persoana cu care te săruţi,ar avea un sifilis bucal,spre exemplu? Sau nu chiar sifilis bucal,ci şi-a lins buzele,iar microbii bucali din saliva lui, îţi fac ţie o vizită de curtoazie în bubikă? Ei, ce zici?

| ioanamaria_7625 explică:

@Minnie asta stiu.dar ma refer daca ma sarut azi cu prietenul meu, il pot da?