| Karen1 a întrebat:

Bună,dragilor.
Vreau să vă spun că ieri,vineri,am ținut post negru(doar cu apă).
Seara,m-am culcat însă nu am putut dormi nici o minută.
Credeți că aceasta ar putea fi cauza?(nemîncatul?).
Cu toate astea,eu deja sunt obișnuită de cîteva luni cu înfometarea. Mănînc foarte rar,neregulat,o masă pe zi(micul dejun),multe fructe si legume, 2 litri de apă zilnic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Contitua, nu mai dureaza mult si adormi pe veci.

| Valentinaldoilea a răspuns:

Da, da, continua si vei dormi bine; pe veci!

| Karen1 explică:

Mulțumesc.
Uneori poate că îmi și doresc.
Și vă pot trimite exact în locuri neplăcute pentru astfel de răspunsuri(da' nu o fac...că-s fată disciplinată).

| Divy a răspuns (pentru Karen1):

Ce post e ăsta?
"Vă pot trimite exact în locuri neplăcute." ști că faptele bune contează mai mult decât înfometarea, ia exemplul lui Iisus care a ajutat atâtea persoane și încă o face în chip nevăzut.
Tu nu poți trimite pe nimeni nicăieri, doar Dumnezeu poate.
Mărturisește-ți păcatele, roagă-te și fi bună precum Dumnezeu este bun.
Ceea ce trebuie să îți dorești e voia Lui, nu somnul de veci căci prin Iisus nu mori ci trăiești "Iisus i-a zis: Eu sunt Calea, Adevărul şi Viaţa." (Ioan 14:6)