| IF94TK a întrebat:

Daca ieri cand m-am spovedit am tinut post negru, azi dupa ce m-am impartasit pot manca? Nu am mancat inainte de impartasanie si as vrea sa stiu daca pot manca, mai ales ca e vineri astazi.

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Oamenii care nu mănâncă nimic mult timp, până la urmă mor de foame.
Lipsa unei alimentații corecte, și nemâncarea mai mult timp, îl face pe om defect la cap, cu mult înainte să moară!
Nu te juca cu așa ceva!

| MMihai a răspuns:

Http://www.lovendal.net/......incarnare/
citește articole de pe acest mega site, unele sunt interesante!

| Vladuthz a răspuns:

Ia mai omule si mananca, of of, uite domnule in ce hal il aduce religia pe om.

| soimos a răspuns:

M-ai intai arata-ne pe ce baza biblica ai postit?
Scrie cumva in Biblie sa postesti?
Sau pentru tine ca credincioasa Biblia nu este cuvantul lui Dumnezeu, ci Dumnezeul tau e popa din biserica care va baga in cap prostiile astea, ca dupa aia sa vina el cu cosul si sa va adune ceea ce ati economisit tinand post, mai ales negru!
Ia mai gandest-te nitel, si apoi sa hotaresti a cui cale o urmezi, calea lui Isus cea din sfanta scriptura adica Cuvantul Domnului ...sau calea unui curvar lacom iubitor de ochii Dracului care te pune sa lingi icoane?

| fratiikaramazov a răspuns:

Da poti manca dar sa tii post, sa mananci ceva de post.

| PkAdi a răspuns:

In loc sa mergi la mall sa iti iei o pizza mare, un crispy sandwich, un coca - cola ceva. stai flamand ca boschetaru laughing

| nyko06 a răspuns:

Da la amiaz dupa 12 daca vrei poti manca de post.

| SashaGirl a răspuns:

Poti manca orice daca tu vrei sa mananci de post Vineri (de obicei se mananca de post Vineri eu nu mananc de post) dupa ce te-ai impartasit poti manca orice si de dulce