| Dackvareder123 a întrebat:

Ieri am calcat pe un cui... nu stiu daca era ruginit sau nu.Mi-a intrat 1cm, cred ca nici atat doar ca degetul mare si urmatorul deget sunt cam amortite. Dupa ce am calcat pe cui nu a curs chiar asa mult sange doar ca din moment ce nu aveam alcool sanitar m-am dat cu tzuica si acasa doar m-am dat cu Apa Oxigenata (interval de cam 20 min.) Intrebarea mea este: Credeti ca trebuie sa merg la spital? Nu ma doare si nici nu e albastru pe langa doar putin rosu si putin umflat. funda si help me please

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| catalyn1998 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la medic sa vezi ce zice

4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Fugi la Urgenta sa iti faca antitetanos si daca mai este cazul
punga cu gheata in acel loc si trei- cinci zile de Amoxicilina 250mg.

| KamiixSweet18 a răspuns:

Pai,Parerea mea este ca, trebuie sa mergi sa ti-l scoata la doctor am si eu o ruda care a patit la fel si nu s-a dus sa si-l scoata si acum a revenit durerea si nu mai poate sa mearga

| Dackvareder123 explică (pentru KamiixSweet18):

Ce sa scoata?
cuiu nici macar nu o ramas in picior

| KamiixSweet18 a răspuns (pentru Dackvareder123):

Scuze atunci da pune niste gheata si du-te la doctor sa vezi ce zice mea mai buna solutie