| anonim_4396 a întrebat:

este normal sa ai dureri si crampe abdominale in primele saptamani de sarcina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TeoooStefan a răspuns:

Da.Mama este la al doilea copil si a zis ca este normal pentru ca se mareste uterul...incepe sa creasca.

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu este normal sa ai dureri abdominale in sarcina, pot fi cauza unei amenintari de avort.

| danutza_2917 a răspuns:

Pot sa apara, dar daca sunt dese si de intensitate mare atunci nu sunt normale. Du-te la un consult. Sarcina usoara!

| TweetyBebe a răspuns:

Buna, dureri nu e niciodata normal sa ai, dar sunt multe femei care vomita chiar in primele luni.
Dar cel mai bine ti-ar fi sa mergi la un medic la un control. Santate!