| RossaAndreea a întrebat:

Eu am atacuri de panica aproape zilnic si am fost anul trecut la spital dar acolo mi-au dat doar niste calmante.Acele calmante nu m-au ajutat.Am citit aproape totul despre Atacul de panica dar scria acolo ca uni oameni se pot sinucide.Intrebarea mea este daca(stiti bine inteles)a murit cineva din cauza asta? Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Aberatii. Ea trebuie sa asculte de medicul psihiatru si sa comunice cu el/ea ce probleme are.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce alimentatie ai? Renunta complet la mezeluri, margarina, lactate procesate (gen lapte cu arome, cascavaluri, diverse brinzeturi de supermarket), conserve. Maninca cit mai raw si vegan cu putinta, fa sport. Calmantele nu sint pentru a te vindeca, ci pentru a te tine bolnav in continuare.

| KodrutZ a răspuns (pentru doctorandus):

Sigur ca da, doar trebuie' sa aiba si psihiatrul o ocupatie, nu? Stiai ca in Statele Unite medicamentele recomandate de psihiatri omoara anual mai multe persoane decit drogurile ilegale? Si eu am avut probleme medicale (de alta natura, nu psihica) si ce mi-au recomandat medicii mi-a facut mai mult rau, noroc ca mi-am dat seama in timp, am apelat la medicina alternativa si m-am tratat cu succes singur. Sint buni si medicii uneori, atita vreme cit nu ii iei prea in serios...

| doctorandus a răspuns (pentru KodrutZ):

Da, bai, trateaza-te tu ca-n secolul XIV si lasa-i pe altii sa se bucure de binefacerile stiintei.

| doctorandus a răspuns (pentru KodrutZ):

Aberatii. Ea trebuie sa asculte de medicul psihiatru si sa comunice cu el/ea ce probleme are.

| KodrutZ a răspuns:

@doctorandus: Asa, si cum ramine cu binefacerile medicamentelor recomandate de psihiatri care fac mai multe victime decit heroina si cocaina? Aaaa, ignoram ce nu ne convine, ii dam tot inainte cu binefacerile stiintei.

Răspuns utilizator avertizat
| nicolas25ianis a răspuns:

Cand ai facut primul atac de panica? si de unde stii ca a fost atac de panica?

| RossaAndreea explică:

Nicolas25ianis primul atac de panica a fost anul trecum si am ajuns la spital acolo mi s-a spus ca am facut atac de panica.Eu am luat medicamente un timp si era tot la el.