| Miuriel a întrebat:

Eu am inaltimea de 177 cm si greutatea de 65 de kg.Corpul meu are forma de para, adica sunt mai lata la solduri.De ceva vreme incerc sa slabesc, dar am slabit doar putin mai sus de genunghi.Intre picioare am un surplus de grasime, mai sus. Daca stiti vreo cura sau niste exercitii care sa ma ajute va rog sa mi le impartasiti.Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru subtierea picioarelor(si pentru slabit, in general)ajuta alergatul.20-30 de minute de alergare/zi, cu viteza medie, vor fi suficiente.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile,sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari seminte, nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii, nici prea mult, nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara si vei preveni aparitia multor complicatii). Succes.