| Andrewq2010 a întrebat:

Buna! Eu am părul foarte des, dar de ceva timp a început să-mi cadă destul de mult.Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba dieta de mancare, ca hormonii nu-si mai iau vitaminele si mineralele din hrana ta de zi cu zi.

| StoicAnalysis a răspuns:

Stres, genetica, dermatita, sau alte afecțiuni ale scalpului in mare parte.
Trebuie sa stai liniștit, sa te speli pe cap mai des daca ai dermatita seboreică, și dacă nici așa nu merge, du-te la un dermatolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te razi in cap si i-ti lasi barba.
Problema rezolvata, top G.

| 4evergentleman a răspuns:

Testosteron prea high sau genetica & stres

| Ilovedinero a răspuns:

Sa îți faci niște analize sa vezi dacă ai vreo lipsa de vitamine sau dacă nu vrei analiza poți lua spirulina, pe mine m-a ajutat foarte mult și de asemenea poți sa îți torni cafea rece pe parul umed, asta îl va indesa și intari

| OSLOMELBOURNE a răspuns:

Folosește un șampon pentru căderea parului