| DarkSmile a întrebat:

De la un timp a inceput sa-mi cada parul mai abundent decat atunci cand mi-l pieptan.Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Nu te ingrijora, poate fii din cauza stresului sau lipsei de calciu.Eu am avut colege in clasa la care cand se pieptenau le picau atat de mult par incat sincer ma speriam.Dar nu inseamna ca au vreo boala sau ceva, mai poate fii si din cauza daca parul tau este vopsit.
Iti recomand sa mergi la medicul de familie.
Mult Succes iti doresc si o zi placuta!

15 răspunsuri:
| grgdlk a răspuns:

Ai Cancersad

| DarkSmile explică (pentru grgdlk):

Nu e amuzant.

| grgdlk a răspuns (pentru DarkSmile):

Stiusad e nasol sa ai cancersad

| DarkSmile explică (pentru grgdlk):

Baai.
nu-i de raaas.
cu ce ocazie sa am cancer?

| grgdlk a răspuns (pentru DarkSmile):

Pai stiu eu, fumat, stres, suparari, mostenire,, etc etce etc

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru grgdlk):

Esti tampit? Dai numa raspunsuri tampite dar deja asta le c-am umple

| DarkSmile explică (pentru grgdlk):

De la fumat apare cancer pulmonar, ce are el cu parul?
stres, poate, au fost probleme in familie, si nu cred ca stresul poate fi cauza cancerului.
mostenire-exclus.
daca vrei sa faci misto, cata-ti alta jertfa.

| grgdlk a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Eu vreau sa ajut, sa se duca sa faca citostatice ca nu mai are mulr daca deja ii cade parulcrying

| grgdlk a răspuns (pentru DarkSmile):

Nu fac misto, parul iti cade de la orice fel de cancer

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru grgdlk):

Ai probleme si ti-as sugera sa te cari de pe TPU

| grgdlk a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

De ce?

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru DarkSmile):

Nuu draga stai linistita! Si eu am avut serii la care imi cadea parul pe baza nervoasa adica stres.Nu ai cum sa ai cancer,+ daca chiar Doamne Fereste ai avea ai ajunge cheala a doua zii, nu ti-ar pica asa parul zile la rand.
Fuga la medicul de familie sau dermatolog daca simti nevoia

| DarkSmile explică (pentru MeimeiPinguinu):

Multumeesc ))

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru DarkSmile):

Oricand happy

| byby21 a răspuns:

Probabil ai lipsa de calciu, poti incerca sa iei niste pastile efervescente pe baza de calciu