| Ilovesmile a întrebat:

Eu nu stiu ce sa mai cred! Cand am inceput sa port ochelari am zis ca innebunesc! Cu toate ca toata lumea mi-a spus ca-mi sta bine eu nu pot sa-i accept.De cand eram mica ochelarii erau dusmanii mei nr 1. m cateva intrebari :
1.E adevarat ca ochelarii de vedere creeaza dependenta dauneaza vederii si deformeaza ochii?
2.Cand m-am dus la control dioptriile erau -0.25, -0.50 cica nu vad de aproape e adevarat dar doar cu literele mici (credeti ca se trateaza repede sau o sa-i port un timp lung din viata mea, cat timp?)
Funda clar!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ochelarii dauneaza daca ii folosesti pana vezi rau cu ei, multi romani nu tin cont ca trebuie sa mearga la oftalmolog cand li se spune pentru verificari si mai rau li se intampla. Ochelarii repara ochii daca respecti programarile si la un moment dat nu trebuie sa-i mai folosesti.

| Ilovesmile explică:

Pardon la un ochi am cu +, la altul cu -