| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si am fost să-mi fac un control oftalmologic şi am miopie mică şi port ochelari cu dioptriile de -0.25 (ochiul stâng) şi -0.50(ochiul drept ). Plus de asta am şi o asimetrie a ochiilor: ochiul drept e la locul lui ( cu el nu văd aşa bine) şi ochiul stâng nu este chiar la locul lui. Medicul mi-a recomandat nişte pastile pentru îmbunătăţirea vederii +ochelari. Peste 5 luni trebuie să merg la control. Sunt şanse să scap de ochelari?

1 răspuns:
| Andrei_Prepeliță_1994 a răspuns:

Ai sanse foarte mari sa scapi de ochelari. Dar trebuie sa porti ochelarii mai mereu si sa iei tratamentul asa cum a fost prescris de doctor.