| nuestenimeniperfect a întrebat:

Buna eu sunt la regim dar bunica mea ma obligat sa mananc o prajitura nu-s grasa dar vreau sa ma mentin si am incercat sa vomit dar am vomitat ff putin ddc e pentru prima oara si nu stiu sa mai incerc? Fara glumee va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Amy a răspuns:

Hey! nu mai incerca sa vomiti dupa ce mananci pentru ca o sa devii dependenta de asta: mananci si apoi vomiti. sa stii ca are efecte negative. de ce sa te oblige bunica sa mananci daca nu vrei? nu manca si gata. explica-i ca nu ai pofta. dar nu mai incerca sa te fortezi sa vomiti pentru ca nu este bine. bafta!

| Dia a răspuns:

Scuza'ma.dar.esti normalaraised eyebrows?

dintr`o prajitura atata' chestie.
si ce faci si tu o ora de sport si nu se mai simte prajiturabatting eyelashes

| HappyUserUnknown a răspuns:

Cu astea nu-i de gluma, fara suparare. Ce faci tu se numeste" bulimie", mananci si vomiti ca sa nu te ingrasi. Nu vreau sa te superi pe mine, dar stii ca asta se poate transforma intr-o boala mintala? Daca mananci o prajitura odata la nu stiu cat timp, e ok, n-ai cum sa te ingrasi. Nu e bine sa vomiti / sa incerci sa vomiti, iti distrugi tot sistemul imunitar, si dup-aia o dai in alte boli. Te rog, nu mai incerca, nu e bine happy. Tine regim, si mananca prajituri odata la un timp, ai sa razi dar si ele ajuta la sanatate (glucidele din prajitura & stuff ). Si ca sa te faca sa te simti mai bine, de ce n-o iei frumos pe bunica la o scurta plimbare de seara? E primavara, e cald, fa putina miscare ca sa ai impresia ca prajitura aia nu se pune pe tine. Desi oricum nu se pune happy