| Anndrreiiutta a întrebat:

Buna fetelor am numai 12 ani si as vrea sa va intreb daca stiti dc imi curge o chestie albicioasa din partea de jos si este un pic cam lipicioasa. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

E normal sa iti curga inainte de menstruatie.

| 7DaysCuPortocale a răspuns:

Trebuie să-ţi vină "musafirii"

| KoolKitty a răspuns:

E ceva normal.

| simona223 a răspuns:

E normal nu te speria.se numeste scurgere vaginala

| Teodoora a răspuns:

Daca are un miros neplacut ar fi bine sa consulti un doctor se poate sa fii racita
eu la 12 nu imi amintesc sa imi fii curs ''o chestie albicioasa'' cum zici tu.dar oricum, e normal sa iti curga ceva alb, cred ca ti se curata vaginul.cel mai bine ar fi sa intrebi un specialist happy

| D1a a răspuns:

Eee ceva normal la fete... asa ti se intampla iainte sa iti vina "musafiri"

| alecristina99 a răspuns:

Pai am si eu 12 ani ...Nu mi s-a intamplat dar am citit din intamplare intr-o carte comandata de mama mea ca acela este probabil mucusul cervical...Nu stiu ce e ala dar intreab-o pe mama asa cum fac si eu!

| Wanna25 a răspuns:

Este ceva nomal, stai linistita! Totusi, ar trebui sa vorbesti cu mama ta sau cu o prietena mai mare despre chestiile astea.