| mariaanna a întrebat:

Buna fetelor! am o intrebare. voi cum va simtit la menstruatie? va doare tare burta si spatele? pe mine ma doare ff tare...azi dim mi-a venit pe la 4 si nu am mai putut sa dorm.mergeam prin casa si plangeam.asa de tare ma doare. oare am ceva.sau e cava normal? voi ce spuneti? ar trebui sa imi fac griji.ca de racita nu sunt.pentru ca asa ma doare tot timpul de tare.numai ca de un timp ma doare cam tare.va pup si o primavara frumoasa si linistita:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Ia de la farmacie Aulin granule, este f bun. Isi face efectul imediat deoarece e lichid si e mult mai bun decat pastilele.
http://www.efarma.ro/products.php?id=844
Din fericire nu am asa probleme cu asta. Decat cand racesc se mai intampla sa ma doara o jumat de zi, in primele 2 zile.
Sanatate!

| mariaanna explică (pentru Esperança):

Si mie imi mai trecea cu Aulin...sar eu stau in Italia si aici unde stau eu nu mai da Aulin decat cu reteta(cica este dependent)...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| fresHZoNe a răspuns:

Nu sunt fata, dar pot sa spun ca asta este diferit de la femeie la femeie. Unele nu au absolut nimic, iar altele au aceleasi simptome ca si tine.
Poti lua niste calmante de durere.

| Oxana_8916 a răspuns:

Salut.in timp ce apar durerile, stai culcata pe spate si indoaie genunchi, in asa mod se relaxeaza muschii de la burtica si durerea treptat dispare...eu asa fac si imi ajuta