| niko_3882 a întrebat:

Fetelor pe voi va doare burta cand incepeti ciclul...sau in timpul ciclului? pe mine da. ce sa fac sa nu ma mai doara.si ma doar chiar si daca nu sunt racitasad

18 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Coxtral, si o pisicutsa pe burticahee hee

| shtephie a răspuns:

Da, si pe mine ma doare primele 2 zile! Pt a-mi atenua durerea iau no-spa! Dar tot doare, doar ca mai putin!

| Anileda a răspuns:

Din fericire nu am dureri si ma bucur foarte mult.
Acceseaza site-ul www.noifetele.ro si acolo sunt foarte multe ponturi pentru a calma durerea
Succes:)

| Fetita a răspuns:

Si pe mine ma doare groaznic de tare dar nu tot timpul. Au fost luni in care am vomitat de durere de burta, nu mai puteam, plangeam pur si simplu.Algocalmin sau ibuprofen su nurofen ai incercat? si ceai de coada soricelului, iar daca iti vine tare incearca alchemila(e o tinctura, se cupara din farmacie)

| LOVEsick a răspuns:

Pe mine ma doare de nu pot merge si parca nici nu pot sta locului de durere, asta in prima zi. Singura mea solutie, care sper sa te ajute si pe tine e un ibalgin. Imi alunga durerea aia insuportabila. Si, ia-ti sosete in picioare, si nu-ti lasa burtica descoperita, sa nu-ti fie rece.

| bbe a răspuns:

Pe mine nuhappy

rareori mai am cateva dureri. dar mai mult de mijloc

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Hehe sunt mai norocoasa, pe mine ma doare 20% in prima zi atat! laughing Incearca Nurofen, Algocalmin sau intreaba la frmacie/ doctor succes

| pitesti a răspuns:

Ibalgin. gasesti la farmacie happy

| Alina_8184 a răspuns:

Pe mine ma doare foarte tare burta, mijlocul, si piciorul dreptlaughing in prima zi nu pot nici sa merg si stau in pat vreo ora si imi mai trece putin iar daca nu imi trece iau un ibuprofen iar in urmatoarele zile ma mai doare cateodata dar putin, cateodata delochappy

| Frrramboise a răspuns:

Vaai sad azi a inceput si ma tavalesc pe jos de durere de burta crying

| Freak_6887 a răspuns:

Da. Incearca sa faci o baie calda, sau pune-ti pe burta o sticla cu apa calduta, sau ia algocalmin sau nurofen si niste exercitii fizice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu la fel am dureri inainte si in timpul menstruatiei.Eu beau ceai, si iau o pastila care e pentru asa ceva, si peste cateva ore te simti normal, nu te mai doare nimic.Incearca sa nu te stresezi, odihneste-te si fa lucruri ce te relaxeaza, si in ritmul asta te vei simti mai bine.
bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si pe mine m-a durut burta din 1 zi si a 2 zi ma doare taree si nu stiu ce sa folosesc ca anul ma mai doara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma doare burta inainte si cand am ciclu, eu am luat agocalmin, ibalgin, sau beau ceai ginecologic de la plafar, dar la mine organismu sa obisnuit cu pastile si nu prea isi mai fac efectul.nu stiu ce sa mai iau ca ma doare burta de nu mai pot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma doare burta inainte si ciclu.sau poti lua un antibiotic doxacilina, ciprolen, dar 1 la 6 ore, sau 1 dimineata si una seara inainte sa te culci.

| navinia a răspuns:

Paiiiii si eu am ciclu si am doar 10 ani! stai linistita! te ajutam noi! azi la scoala mau pus apsenta toti profesorii! plangeam in timpul orei si ma inghemuiam de durere! credeam ca imi este sfarsitul! dar fetele care te-au ajutat au dreptate! ia un ibuprofen! happy iti va trece cu siguranta! :* o sa fi ca nou nascuta! big grin

| catykiss a răspuns:

Si eu am dureri de burta in prima si a doua zi a menstruatiei dar cu un NUROVEN imi trece. am consultat si un medic ginecolog si mi-a spus ca organizmul meu este unul slabit si ca am nevoie de calciu dar imi e teama ca ma pot ingrasa. asa ca am acceptat sa iau Nurofen in prima si a doua zi de menstruatie. Parere mea pentru tine e sa iei o pastila si daca nu ati trece consula un medic. mult succes

| Izabella444 a răspuns:

Pai happy poți sa iti pui o sticla de apa calda pe burtica si sa iei un nurofen.