| Bambicuochiiverzi a întrebat:

Buna fetelor as vrea sa va intreb cv eu am o problema fata mea mai precis zona T este foarte uleioasa sau nu stiu cum sa zic exact cu ce ar trebui sa ma dau sa nu mai fie asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Incearca sa folosesti o masca cu ingrediente naturale (homemade) pentru ten gras. E plin internetul de astfel de retete.
Spala-te de 2-3 ori pe zi cu sapun Dove, deoarece este cel mai indicat sapun pentru fata, avand PH neutru si lasand pielea foarte catifelata. (De asemenea la mine functioneaza si ca remediu impotriva cosurilor).
Daca gasesti prin farmacii creme speciale pentru tipul tau de ten, atunci nu ezita sa ti le iei.
Numai bine!batting eyelashes

1 răspuns:
| Felix65 a răspuns:

Din cand in cand spala fata cu apa si un sapun natural.Nu e bine la o varsta tanara sa folosesti vreun fel de crema de fata,in schimb e foarte sanatos sa folosesti fructele si legumele pe care le ai in preajma; de exemplu castravetele, rosia, capsunile si multe altele.Le aplici pe fata curata, in special unde ai probleme, cand se usuca speli frumos fata si o stergi usor. Daca devine prea uscata poti sa aplici putin unt, smantana sau sa o ungi cu putina crema Nivea.Sa fii frumoasa!