| alexialle a întrebat:

Hey. Am probleme cu cosurile si petele si as vrea sa incerc bb cream.Care are putere mai mare de acoperire si care este mai buna pentru tenul mixt(zona T este uleioasa)? Si ar trebui sa iau o nuanta mai deschisa sau mai inchisa decat tenul meu?

Răspuns Câştigător
| kmidodo a răspuns:

Iti recomand un preparat pe care l-am testat personal cu mare succes.Un albus de ou pe care il amesteci cu 2 lingurite de zeama de lamaie. Daca vrei si ai prin casa pune si o lingurita de miere. Amesteci bine totul si poti sa te dai pe toata fata. Dupa 5-6 minute te speli cu apa calduta.Fa asta o data pe saptamana si vei vedea rezultate minunate.In plus se curata f bine pielea. Sper sa incerci si sa ma anunti daca ti-a facut bine.

| alexialle explică (pentru kmidodo):

Mersi mult, fac masca asta de vreo 3 saptamani si se mai vad putin petele si cosurile nu mai sunt asa multe, da rezultate foarte bune

12 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Bb creamurile sunt ca un fel de creme hidratante,nu stiu daca ai mai folosit eu am folosit doar unul de la garnier si am tenul cam tot asa mixt cu tendinte spre gras,nu are acoperire mai deloc,sincer iti zic deci daca vrei sa acoperi un cos sau ceva no way,eu il folosesc asa ca si crema de zi si il folosesc mai mult vara pentru ca vara nu folosesc mai deloc fond de ten,deci na oricum daca decizi sa iti cumperi ia o nuanta asemanatoare cu pielea ta dar nu te astepta la o acoperire magnifica, nu acopera mai deloc, in general parerea mea bb creamurile sunt pentru persoanele cu o fata fina fara impuritati, in zona t unde ai zis ca tie uleioasa o sa ti se duca imediat deci e mai mult crema de zi decat fond de ten, e perfect cand nu ai cosuri sau alte chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii.Pentru cosuri iti poti lua de la Oriflame un stick corector, si BB Cream acopera bine.In caz ca te vei bronza vara asta, zic sa iei unul mai inchis decat tenul tau si unul mai deschis, le pui pe deget si le amesteci si vei obtine exact nuanta perfecta tenului tau.Am incercat si mi-a acoperit unele alunite.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Lasa cremele astea!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| PVAAVU a răspuns:

Intreaba dermatologul.

| Angie95 a răspuns:

Daca ai probleme cu tenul, iti recomand sa iti iei un fond de ten dermato-cosmetic care este pentru asa ceva. Nu toate prostiile care iti inrautatesc tenul!

| alexialle explică (pentru Angie95):

Ok, dar iau o nuanta mai deschisa sau mai inchisa decat tenul meu?

| Angie95 a răspuns (pentru alexialle):

Iei nuanta exact ca a tenului tau. Intrebi farmacista: ce fond de ten dermato iti recomanda si ce nuanta ti se potriveste.

| Pau17 a răspuns:

Daca vrei sa iti ascunzi cosurile si petele eu iti recomand un anticearcan deschis la culoare[ sa fie mai deschis decat culoarea pielii tale cu 1-2 nuante]. De exemplu, eu folosesc un anticearcan anti-blemish coverstick.Pun pe pensula de machiaj anticearcanul si acopar doar zonele cu probleme imperfectiuniile fetei apoi, peste anticearcan pun putin fond de ten sau un bb cream[ pentru fond de ten/bb cream folosesc o nuanta cat mai apropiata de nuanta pielii mele]. Daca vrei sa iti cumperi un anticearcan [ concealer] iti recomand unul cu o acoperire foarte buna[Vichy, NARS, MAC, sau iti poti comanda de la Avon sau Oriflame]

| kmidodo a răspuns:

Ma bucur ca mi-ai urmat sfatul si ca esti multumita! Spune si altora reteta asta, da mai departe ...cum se spune! O zi buna.

| FlorycykFlor a răspuns:

Citeste articolul asta...probabil te va ajuta.http://www.perfecte.ro/......etice.html