| ioana19 a întrebat:

Buna fetelor! As vrea sa va intreb ceva.de ceva timp am tot incercat sa ma epilez in zona inghinala, dar tot fac niste bubite apoi raman pete, am incercat si cu epliatorul dar e la fel. ce sa incerc si marea problema este vor mai trece petele acelea? nu vreau sa raman cu ele

3 răspunsuri:
| manna a răspuns:

Ca sa nu mai apara iritatiile, imediar dupa epilare, cumparati un gel dupa epilare inghinala pe baza de mentol, este foarte placuta senzatia de raceala de "dupa", e anti microbi si usuca pielea ce previne formarea infectiei. iar ceea ce tine de pete, fierbe in 1L apa, 4 lingurite de masa de romanita(gasesti in farmacii, e foarte ieftina), toarna mixtura dupa clocot intr-un "lighean" ---nu stiu cum sa-i zic altfel, disolva cu apa rece cit sa-ti fie temperatura confortabila, aseazate in ea si stai 7-12 min, dupa unge zona cu ulei de masline dar nu foarte abundent, si o sa vezi case v-a calma roseata, se v-or trata si hidrata petele! pup bafta!

| nobody_7406 a răspuns:

N-o sa ramai cu petelelaughing dar incearca spuma VEET. e foarte buna si nu te irita.

| yomya a răspuns:

La m mereu se intampla ca dupa epilare sa ma irit bubitele trec.incearca cu o crema depilatoare mai buna. pup