| KRISTINAxo a întrebat:

Buna fetelor! Ati avut parte de vreo infectie sau raceala la ovare? Mi-a intarziat mentruatia foarte mult. Tin sa precizez ca am fost la mare. Cam de ceva timp ma doare burta, mai alea in zona abdominala si chiar acum 2 zile ma durea si coapsa. Simt ca am mai multa secretie vaginala decat de obicei, dar nu imi pare a mirosi urat. Nu ma ustura cand urinez, dar nu stiu ce am, mentruatia mea era regulata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Posibil infectie urinara.
Colecteaza urina de dimi intr-un urocultor de la farmacie si du-o la un laborator si fa-ti sumar de urina, e f ieftin.
Cu rezultatul du-te la ginecolog, o sa iti faca o echografie si proba din secretie vaginala.
Nu te neglija chiar daca te lasa durerile intr-o saptamana, nu lasa netratate infectiile.

| Blueberry8 a răspuns:

Insarcinata?!

| KRISTINAxo explică (pentru Blueberry8):

Am făcut 2 teste și ambele au ieșit negativ