| denisalaleauaneagra a întrebat:

Buna,i am o problema pe care nu prea stiu cum sa o rezolv.de ceva timp mi-a reaparut intre sani ca o iritatie, sunt rosie si ma mananca, nu e prima data deoarece anul trecut in decembrie mi-a aparut aceeasi problema si pentru 4 luni nu mi-a trecut,am pus de toate creme,si antibiotic dar nu a mers,am luat ce am crezut deoarece aici nu am medic si am luat crema lomexin,dar nu a trecut,zona e rosie,ma mananca, si anul trecut am observat ca si niste semne mici, aceasta "iritatie" se extinse putin si pe sani dar nu foarte mult.acum a inceput sa ma manance din nou si mie teama sa nu trec prin ce am trecut anul trecut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu vreau sa te sperii dar orice modificare pe san( roseata, modificare de forma) trebuie investigata serios. Poate fi un semn de cancer.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o dermatită ( probabil una de contact ).

Trebuie să mergi la control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!

Degeaba te tratezi "după ureche" - NU vei rezolva nimic, doar că dermatita se va extinde/agrava sad

Sărbători fericite!

| giony54 a răspuns:

AI alergie la ceva din alimentele de craciun.Ia o lingurita cu varf de bicarbonat de sodiu alimentar si dizolv-o in apa plata si bea in fiecare zi dupa ce mananci.Mai este o posibilitate sa fie pe sistem nervos, fa o investigatie la biorezonanta si afli cu siguranta ce este.Nu mai da cu unguente ca faci mai rau.

| denisalaleauaneagra explică (pentru giony54):

Eu nu am medic aici, sunt in Italia.dar bicarbonatul de sodiu la ce ajuta?

| denisalaleauaneagra explică:

A fost o ciuperca happy pana la urma a trecut de la sine. Cred ca de la mare am luat ceva.