| Crobert13 a întrebat:

Ieri la un meci de fotbal am fost calcat pe deget (degetul
De lângă cel mic) Iar mi-s-a umflat si ma doare când il mișc dar il pot mișca iar astăzi trebuie sa joc la echipa scolii, la ora 16:00 Si joc pe postul de portar si daca îmi vine o minge in deget OSA ma doară ce pot face repede dau funda care zice mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Umflatura,ar putea ascunde o fisura, eu as fi ales sa nu joc plus o radiografie la deget, dar poate ai noroc si nu este fisurat. Daca vei avea lovituri iar la el sa fi sigur ca te v-a durea mult mai rau ca acum.

| inftball a răspuns:

Doar să pui gheață și bandaj.