| Roly500 a întrebat:

Buna,ieri mam accidentat la buza superioara si mam ales cu o taietura de vreo 2 cm,am fost la urgente si mia cusut taietura,am buza si partea din stanga a nasului putin umflate, isi vor revenii la normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexwahl a răspuns:

Sigur,asteapta sa se linisteasca zona.

| Lina1993 a răspuns:

Salut! Am avut si eu parte de o taietura care a trebuit cusuta. Dupa ce iti vor scoate atele, se va dezumfla, evident insa o sa-ti ramana cicatrice toata viata, asta e cea mai nasoala parte.

| ChristianKalman a răspuns:

Da, normal. Probabil va dura câteva săptămâni să își revină locul, urmează sfaturile medicului de la urgențe, iar dacă te doare poți pune comprese reci. Sănătate!