| Janinee a întrebat:

Bună, ieri mi-am făcut o extracție la o măsea (era foarte stricată) și mă doare locul ăla.și puțin unde mi-a dat anestezicul, este normal? Joi trebuie să fac altă extracție, este o durere care e enervantă, câteodată doare mai tare și câteodată puțin, cam cât trebuie să țină durerea de la extracție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU poate sa existe o perioada ''fixa'' fiindca fiecare organism are particularitatile sale. De regula durerea dispare complet in decurs de circa 24 de ore. SanatatE!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e normal să te doară. Ia analgezice. Amână următoarea extracție, deci sună și reprogramează-te. Lasă puțin timp să treacă, după fiecare extracție, nu grăbi lucrurile (măcar, două săptămâni happy.