| karaoke51 a întrebat:

ieri mi-am scos o masea si inca ma doare. In locul unde a fost s-a facut ceva verde nu stiu. Sa fie puroi? Sau e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Mergi inapoi la dentist,si intreaba-l ce e de facut. Daca nu, du-te la farmacie si spune ce problema ai, poate ca iti recomanda un antibiotic.Pe viitor,cand iti mai scoti o masea,sa iei in gura putina votca, si sa o tii(nu foarte mult) pe locul de unde ti-a extras maseaua(, pentru a evita infectiile.Eu mai iau si Ampicilina ttot ca sa evit infectiile.Acum eu nu stiu exact ce medicament iti ajuta tie, cum reactionezi tu la medicamente.De aceea trebuie sa-ti spuna un medic ce sa faci:dentistul sau medicul de familie.Multa bafta, multa sanatate si toate cele bune!

| Andutza1 a răspuns:

Nu e ceva normal