| IAndra a întrebat:

Buna im puteti spune si mie o dieta rapida si usoara pentru varsta mea de 10-11 ani?
funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ZeHelp a răspuns:

Nu ar trebui sa te bazezi pe o dieta ca sa slabesti deoarece vei ramane dezamagita! iti recomand sa faci multa miscare.
In ceea ce priveste o dieta, la varsta ta, ar trebui sa faci numai sport si sa mananci normal pentru ca poti sa arzi mai repede caloriile decat un individ la 40 de ani, de exemplu.
Sa ai un paste fericit!
~ZeHelp.

8 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Trebuie sa mananci mereu sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dieta pentru ce? Slabit? Draga mea, zi-mi te rog si cate kg ai si iti dau una pe masura! iti promit!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai putin! 11 ani? prea devreme!

| IAndra explică (pentru anonim_4396):

49 numai stiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru IAndra):

Nu trebuie sa slabesti sau sa te ingrasi! Mentine-te la acesta greutate! Eu nu am atatea la 12 ani! Ar trebui sa am aceste kg, poate mai putine, in jur de 45 si tu si eu! Dar lasa, ca oricum nu trebuie sa te bazezi pe diete! Mananca fructe si legume!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
La varsta ta dietele sunt complet interzise!
Deoarece esti in crestere, iar organismul tau inca se dezvolta!
Discuti acest aspect cu un nutritionist.
Te pup!

| KateMiddleton a răspuns:

Pana la 14-15 ani dietele sunt exluse categoric.Mult sport-iata dieta ideala pentru tine.

| jwatson a răspuns:

Cea mai buna "dieta" e mancatul sanatos. In rest n-am ce sa-ti zic.