| Andreeaioan115 a întrebat:

Buna,îmi amorțește fața și mâna stânga, ma tem sa nu paralizez.Ce sa fac? Ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia o pauza de la inventat boli!
Du-te la PSIHIATRU asa cum ti-am mai spus si in trecut, ca tu ai doar ipohondrie si ceri atentie, nefiind bolnava, asa cum au spus si medicii si rezultatele de la RMN-ul cranian.

Ar trebuii sa-ti fie rusine sa tot vii cu aceleasi minciuni aici, pe care le tot inventezi, ca sa te bage lumea in seama.

| Wr3nch a răspuns:

Nu paralizezi. E lipsa de magneziu si calciu.

| minrest a răspuns:

Ipohondrie si simptome psiho-somatice. Nici un risc de paralizie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi indicat sa mergi la medicul de familie, cred că de la anxietate ti se trage.ce ai tu se numește ghost symptoms, tratează anxietatea și nu o sa mai experimentezi tot felul de dureri și alte cele.
Anxietatea poate chiar amplifica senzațiile fizice. De exemplu, cineva fără anxietate poate avea o durere la genunchi atât de ușoară încât nici măcar nu o observă, dar o persoană cu anxietate simte durerea genunchiului sever, pentru că mintea a fost modificată pentru a fi hipersensibilă la modul în care corpul simte. Anxietatea poate crea, de asemenea, simptome care nu există deloc.

| brokxy a răspuns:

De la circulatia sangelui se trage, asa si la mine cu piciorul cateodata

| Nume6 a răspuns:

Îţi recomand să te duci la un psiholog, ești prea preocupată de boli și de astea, începi să le și inventezi când nu cred ca ai nimic, dacă aveai erai moartă de mult la ce simptome zici că ai. Tot pui pe aici întrebări la niște bieţi anonimi care nu-s doctori să știe ce ai, nici doctorul nu știe dacă îi zici până nu te consultă, îţi cere un set de analize.

| vmalex21 a răspuns:

Mergi la un medic neurolog.

| CiubotariuAndrei a răspuns:

Vorbeste cu mama ta de asta si mergeti la spital pentru a spune unui doctor. E singura solutie sigura de a afla care e problema?