| Mia999 a întrebat:

De 3 zile am o durere de gat in partea dreapta, mi s-a umflat si este vizibil, amigdalitele cred ca sunt doar ca in partea dreapta e umflata si ma doare..in stanga deloc..am dureri groaznice la înghițire si ma doare si urechea. Nu pot sa dorm, nu pot mânca, ma doare până si cand înghit. Precizez ca am si frisoane uneori si nu imi amintesc sa fi facut oreion cand eram mica. Ce credeti ca poate fi? Ce ma indemnati sa fac? Pun aceasta intrebare pentru ca nu pot ajunge la un medic prea curând. Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Infecție locală, căci dacă ar fi altfel s-a inflama și partea cealaltă.
Dietă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te imediat la spital mai exact la Urgențe sau O.R.L fiindcă nu e de joacă cu amigdalitele.

| Demidol a răspuns:

Nu cred ca nu poti ajunge la medic. Nu vrei. Si totusi trebuie sa mergi cat mai rapid cu simptomele descrise. Urgentele sunt deschise non-stop si nu trebuie programare.

| elcosmin a răspuns:

A fost... inghetata prea rece?