Întrebare recomandată | Bummmbummm a întrebat:

imi doresc sa slabesc.sunt disperata ..reusesc sa nu mananc dulciuri cateva zile iar apoi simt ca innebunesc. nu stiu ce sa fac. cateva zile mananc in regula foarte putin iar alte ori nu ma mai pot opri din mancare. fac si sport 30 de minute zilnic. imi doresc sa slabesc in jur de 3 kg dar nu pot sa ii opresc pofta de mancare si de dulciuri in general.ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lupulalbastru a răspuns:

Mananca mai multe mese pe zi daca ai posibilitatea! De exemplu dimineata o felie de paine cu ceva sau un croisant apoi la 10 un mar sau un fruct, dupa-amiaza bine inteles o masa putin mai consistenta dar fara prea multe calorii daca zici ca vrei sa slabesti.Cred ca ai prins ideea...Nu face foame! E cea mai mare prostie facuta de cineva care vrea sa slabeasca! Mananca mancaruri calitative! Adica sa nu fie calorii goale(Fast-food junk-food si altele) ci mancaruri cu,, calorii de calitate''(si aici ma refer in special la legume si carne slaba in grasimi plus lactate)
Sper ca te-am ajutat intr-o anumita masura.Restul de informatie se gasesc pe o suita de site-uri!

1 răspuns:
| AnonimKitty a răspuns:

E simplu: nu trebuie sa te abtii de la mancat. Mananca foasrte putine dulciuri pe zi pentru a`ti stapani pofta si mergi cam de 3-4 ori pe saptamana la sala, si o sa vezi rezultate. Solutia nu e sa te infomotezi, solutia e sa mananci moderat si sa faci miscare.