| Dianaaaaa82 a întrebat:

Buna!
Îmi poate oferi cineva niste sfaturi despre Defumoxan? Cei care au încercat mă refer. Prietenul meu ia de doua zile tratamentul, dar nu se simte deloc bine, de doua zile are o stare de oboseala accentuata(ca la gripa), o senzație de "cap greu" și presiune in zona frunții, menționez că pățește asta ori de câte ori mai ia cate o pastila și aceste stări îl țin mult timp. Credeți că este normal sau că ar trebui să îl întrerupă de tot? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdrianN3821 a răspuns:

Este normal, o sa aiba si senzatii de greață, ba chiar si dureri insuportabile de cap, asa isi fac pastilele efectul, e de durata pana isi termina tratamentul, dar e pentru binele sau ca asa nu o sa mai aiba pofta de nicotina

3 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

De să bagii in tine pastile cănd poți rezolva problema printr-o simplă decizie?

| Salontanul a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Ai dreptate! Dupa peste 30 de ani de fumat, ajunsesem la doua pachete si jumatate pe zi, am luat doua tigari electronice (abia aparusera atunci si erau extrem de scumpe, cat un salariu minim pe economie). Asa am scapat intr-o luna si jumatate. Trebuie si un pic de vointa.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Salontanul):

Asemenea și la mine. Am fumat 25 de ani, din care ultimii ani ajunsesem la un pachet jumate pe zi. Iar intr-o zi am zis gata și aia a fost. Nu alternative, nu medicamente, doar voință și disciplină