| AlexandruInu a întrebat:

Salut,recent m-am apucat sa iau pastile pentru fumat mai exact,, Defumoxan" 3 zile a fost ok, mai bagam cate o tigara, doar ca din a4-a zi adica azi am început sa am un disconfort, o durere, o senzatie de sufocare atunci cand mananc sau beau lichide, simt un nod între coaste spre zona abdomenului superior. Stie cineva care-i treaba cu pastilele acestea? Sunt cateva efecte adverse dar astea nu apar...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Combinatia dintre pastile si tigarile pe care totusi le fumai. Nu te-ai gandit la asta?

| AlexandruInu explică (pentru Yuoia):

Pe prospect scria ca pot fuma o tigare la în acele doua ore unde actiona pastila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce pastile
Eu m-am lasat cu plasturi nu simteam deloc nevoia sa fumez cat aveam plasture
Cine ti-a recomandat pastilele?

| AlexandruInu explică (pentru anonim_4396):

Am întrebat la farmacie, initial am întrebat de plasturi sau sprey dar mi-au recomandat aceste pastile.

| Lisa300 a răspuns:

Sunt câteva efecte adverse. Din moment ce numai fumezi ca înainte corpul tău nu este obișnuit, obligându-l să renunțe la obiceiul prost format. S-ar putea și din cauza țigării, încercă să nu o fumezi pe toată, ci doar puțin. Dacă problemele persistă încercă să lași pastilele o zi două să vezi dacă încă ai acel disconfort. Dacă nu îl ai însemnă că e de la pastile și ar cam trebui să le schimbi fiindcă poate nu poți să le administrezi din cauza compoziției. În loc de țigară mai mănâncă și o bomboana.