| Alexandruuu88 a întrebat:

Imi puteti recomanda ca rog tratamente eficiente pentru gastrita/reflux gastro-esofagian. daca se poate natural.Controloc e bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Mergi la un apicultor si ceri propolis si sa te invete ce si cum.

| CuriousStuff a răspuns:

Natural sau controloc? Hotaraste-te!
Degeaba tratezi efectul unei boli daca nu-i gasesti si tratezi cauza. E ca si cum ai avea o cana cu o gaura in fund si in loc sa repari gaura tot torni apa in ea sa ramana plina, nu asa se rezolva problemele. Mergi la medic, vezi de unde ai refluxul sau gastrita, incearca sa scapi de acel obicei si urmeaza tratamentul dat de medic Poate e suficient sa iei controloc, dar daca e ceva mai grav care trebuie tratat si tu iei doar controloc, te simti bine o vreme, boala degenereaza si o sa te afli intr-o situatie mult mai urata peste cateva luni/ani.

Multa sanatate

| PeFuga a răspuns:

Nu trata problemele serioase dupa ureche. Mergi la o consultatie la gastroenterologie si eventual iti exprimi atunci dorinta de a urma tratament naturist. Apropo, controlocul nu este natural...

| Alexandruuu88 explică (pentru PeFuga):

Nu am zis ca controloc e natural
M am referit daca e bun? Am fost la medici mi au dat tot felu...degeaba.De vre o 2-3 ani ma confrunt cu asta.Si nu pot face mai nimic.In ritmu asta.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Eu am fost internata la Grigore Alexandri pentru asa ceva, si mi au dat Nexium, si cand ma doare foarte rau, Ranitidina