| DoiOchiCaprui2 a întrebat:

In primul rand vreau sa va urez Craciun fericit and Sarbatori fericite! In al doilea rand, vin cu o rugaminte al carui raspuns il astept in mare parte de la fete. (daca unii au chef de caterinca, va rog nu raspundeti!)
Sunt posesoarea unei marii probleme. Greutatea.As vrea daca se poate sa imi raspundeti sincer si fara tot felul de glume
Pana la varsta de 8 ani, aveam o greutatea normala, insa de pe atunci, desi mancam normal, am inceput sa ma ingras de-a dreptul. Nu stiu de ce, deoareceam incercat tot felul de diete impuse de doctor si chiar de catre mine. Fara paine, sucuri, prajeli, carne grea, mult sport, nu mananc dupa ora 6 seara, beau multa apa... Slabesc un kg si dupa ma ingras la loc chiar daca continui astfel. Sunt perfect sanatoasa, insa nu stiu ce se intampla de nu pot slabi. As vreaa daca se poate sa imi spuneti cum asti reusit voi sau cunostinte ale voastre, sau macar un mic secret care da roade. Va multumesc!

Ps. Imi scuzati modul de scriere, insa majoritatea copilariei mi-am petrecut-o in Anglia, si poate mai am unele greseli.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| xJennette a răspuns:

Prietena mea cea mai buna are la fel problema asta! Ea a slabit si inca mai tine dieta ca sa ma i slabeasca.Bea apa ca sa te hidratezi, pe la orele 5-6 dimineata bea apa apoi culcat-te.Alta este sa beai ceai verde cat mai mult dela asta mergi de multe ori la WC dar ajuta.Cand te scoli de la masa sa te scoli putin flaminda adica sa nu maninci pe saturate.Nustiu daca va merge in cazul tau. Sper ca te-am ajutat.
P.S poate sa ai problema asta din cauza hormonilor

| DoiOchiCaprui2 explică (pentru xJennette):

Multumesc de raspuns! Am uitat insa sa mentionez ca am doar 14 si multe kg in plus. Ceai verde am voie doar peste 18 ani, de hidratat ma hidratez, de exemplu vara aceasta am slabit mult, deoarece m-am hidratat, insa hormonii cred ca sunt la maxim. Spun lucrul asta deoarece pieptul( sanii) sunt identici ca marime precum..ai Andreei Mantea. Multumesc oricum!

| DoiOchiCaprui2 explică (pentru xJennette):

14 ani*

| xJennette a răspuns:

Apropo mersi de felicitari,
asemea