| anonima_7907 a întrebat:

In urma unui examen RMN am fost diagnosticata cu 1.cateva leziuni de demielinizare, cu caracter inactiv nespecifice, situate in vecinatatea cornului anterior al vantriculului lateral drept, frontal subcortical stanga si parietal inalt profund stanga, cea mai mare masurand cca.3,5 mm (cea din vecinatate cornului anterior al ventriculului lateral drept ).2.am mai fost diagnosticata cu chist arahnoidian la nivelul fosei posterioare.
3. discreta ingrosare de mucoasa sinusala maxilara stanga.
4.moderata hiper trofie de mucoasa a cornetelor nazale inferioare bilateral.
mentionez ca am 38 ani ...si as vrea sa aflu inante sa merg la doctorul ce urmeaza sa imi citeasca rezultatul RMN! deoarece medicul e in concediu si dureaza ceva timp! Multumesc anticipat! dau fundita marehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se ridica suspiciunea unei boli demielinizante de tip scleroza multipla. Nu stiu daca asta ai, leziunile par mai vechi si inactive si ar putea sa fi fost cauzate si de altceva (o infectie virala, de exemplu).