| anonimgirl98 a întrebat:

Intrebare pentru fete..Ieri am avut prima menstruatie si mi-a aparut pe chilot o pata mare,culoare maro spre rosu. Apoi,cand am mai mers la baie mi-a mai curs putin, tot culoare maronie, apoi cand m-am sters am observat rosu pe hartie.Astazi,insa,am mers la baie si nu am avut nimic, decat cand am venit de la scoala.E posibil sa fi fost o alarma falsa sau asa ceva este normal? pls ajutor funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Este normal.
Nu curge incontinuu ca la ghiuveta, curge acum, se opreste, mai curge, peste o ora iar nu mai curge.

Se poate insa sa fie si alarma falsa, insa daca pana maine nu mai curge nimic totusi iti sugerez sa folosesti protej-slipuri sa nu te trezesti nepregatita.

Bafta!

4 răspunsuri:
| Bєshka a răspuns:

Asa iti face pana ti se regleaza.o sa fie zile cand o sa-ti gurga vreo luna sau 2 sau doar o zi....asa mi-a curs si mie pnana mi s-a reglat. acum imi curge prea tare si mi s-au patat pantalonii chiar la scoalasad...

| cezari a răspuns:

Du-te la un ginecolog!

| AidaEcstasy a răspuns:

Iubita...probabil ai stat jos pe scari sau pe ciment si ai racit, nu este nimic asa grav dar nu este bine sa se repete :* Ai grija de tine

| Amedeea_8811 a răspuns:

Asa e la inceput.Nu e o alarma falsa! Culoarea este una tipica primelor mestruatii, iar neregularitatea acestora, de asemenea. Dureaza ceva pana o sa-ti vina exact la 27-28 de zile diferenta intre ele.Sa nu te sperii daca o sa-ti mai vina o data luna asta. Asa e la inceput! La mine a durat mai bine de 1 an pana sa se regleze! Fii mereu pregatita ( Sa ai absorbant si o lenjerie curata in geanta mereu. ) Bine ai devenit femeie!