| Ofiintă a întrebat:

Buna,intrebarea mea este pentru persoanele cu tenul gras.
Vreau sa stiu cum pot sa ma demachiez si cu ce fel de produse, mai concret!
Eu folosesc gelul de curatare de la avene, recomandat de catre dermatolog dar in afara de asta ma intereseaza rutina de eliminare a machiajul, ce fel de produse folositi, si crema de fata catre trebuie sa fie lejera, dar nu gasesc un produs anume!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| giony54 a răspuns:

Foloseste produsele Calivita si nu este niciun risc.Intra aici :http://www.tratamentedestepte.ro.

| LaRossa a răspuns:

O lotiune usor alcoolizata. Sau pur si simplu un demachiant natural: caimacul de la laptele de la țară (nu de market), apoi, șters tenul ușor cu zeamă de lămâie amestecată cu o linguriță de miere, apoi clătit cu apă simplă.