| RamyF a întrebat:

Buna la toti, am si eu o mica problema, de cateva zile am degetele de la mana stanga amortite(degetul mic si inelar). Stie cineva ce ar trebui sa iau ca sa imi treaca? Motivul cred ca este statul prea mult cu cotul pe masa...tot astept sa treaca dar mai rau se intensifica, nu mai am putere in mana, nu stiu ce as fac, la medic nu ma pot duce pentru ca sunt plecata din tara si nu am acte.Cu toate astea ce ar trebui sa iau? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 32nelenya a răspuns:

Incearca cu nurofen sau ibuprofen! daca nu ati trece posibil sa fie de la coloana (spondiloza cervicala ) sa fie un nerv blocat!

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iti recomand sa iei pe langa antiinflamatoare, vitamine din grupul B, ajuta nervii sa se refaca.Se pare ca ai facut o nevrita. Cel mai indicat ar fi fost un consult neurologic dar daca zici ca nu esti in tara... Multa sanatate!

| 32nelenya a răspuns:

Merci mult pentru funda! intra aici si vezi poate ati sunt de folos sfaturile date! multa sanatate! http://leacuri-din-batrani.blogspot.com/2010/09/degete-amortite.html

| Marijuana187 a răspuns:

Daca faci laba toata ziua...las-o mai moale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fiecare ora trebuie sa faci 10 minute pauza fata de pozitia care te incomodeaza si iti provoaca amorteala; asta sa faci, mai ales vreo 10 zile la rand, apoi poti si mai rar.

Ateii n-au simtit inca pe Dumnezeu, dar niciodata nu e prea tarziu.

Atunci cand tu-i vei simti existenta, nu vei avea nevoie de dovada.