| Popescu_Roxana_1990 a întrebat:

Lamuriti.ma si pe mine cu ceva..se poate ramane gravida prin activități de genul:la piscina sau prin a face baie dupa ce a facut un baiat sau prin Așezarea absurda pe un spațiu cu sperma (banca)sau stergerea cu un prosop ..am dat exemple pe care le.am tot auzit nu le.am inventat eu acum! happy întreb de curiozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se poate prin activitatile marcate de tine! Mai lamureste-te si aici
http://depici.ro/preconceptie/raman-insarcinata-daca-9-mituri-spulberate/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună. Sperma se pierde la contact cu apa, șansele sarcinii sunt egale cu 0. Depinde și ce mai porți pe tine dacă te așezi pe un mediu mai ''umed''. Dacă te îmbraci mai gros la nivelul vaginului, sperma intră în haine dar nu ajunge până la vagin. Cât despre activitatea cu prosopul, nu poți rămâne însărcinată. Cum a spus și colegul meu de mai sus neLuL, îți recomand să vizitezi acel site, deoarece este foarte util în cazul tău. O seară faină!